مردی شبیه عکسهایش

نوشته های رامین مددلو در فضای مجازی

مردی شبیه عکسهایش

نوشته های رامین مددلو در فضای مجازی

مردی شبیه عکسهایش

بسم الله
نوشته های رامین مددلو. اهل شهر خوی
فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق علیه السلام/ دانشجوی دکتری دانشگاه مفید قم رشته علوم سیاسی/ پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۱ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

دوشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۴، ۱۱:۴۹ ق.ظ

ترسیم مسیر پیشرفت شهری از نگاه ذهن درگیر/ اول

مفاهیم اجتماعی مثل شهر به مثابه یک انسان اند. تولد دارند، رشد می کنند، تاریخ دارند و احیانا پیر و فرتوت می شوند و می میرند. نیز دارای هویت مستقل اند. هویت شهر امری سوای هویت ساکنان آن و به بیان دقیق تر امری سوای هویت افراد، اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن است. (همانگونه که کارکرد یک شهر فراتر از جمع جبری کارکردهای اجزای آن است). 

انسان در نسبت با این هویت در حال تلاش برای تعریف جایگاه خود است. هر شهری که برای سکونت برمی گزیند، علاوه بر مسائل مختلف دیگر، در تلاش ناخودآگاه برای این تعریف است. 

حتما صفات پسوندی مانند شهر دانشگاهی، شهر تاریخی، شهر تجاری، شهر گردشگری، شهر مذهبی و... را تاکنون شنیده اید. این صفات تلاش اجزای شهر برای بیان، تعیین و یا تغییر هویت آن شهر است که به شکل واژگانی ملموس و کلی درآمده اند. در صورت موفقیت لزوما دربرگیرنده تمامی وجوه هویتی آن شهر نیستند اما دربرگیرنده مهم ترین وجه هویتی آن می تواند باشد.

قدم اول برای ترسیم مسیر پیشرفت یک شهر، آگاهی به وجوه هویتی آن، پس از آن و به نسبت خواسته های انسانی، حذف و تلاش برای افزودن، برجسته سازی و یا تنها بیان وجوه/وجه شاخص هویتی شهر است. ۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آبان ۹۴ ، ۱۱:۴۹
رامین مددلو