مردی شبیه عکسهایش

نوشته های رامین مددلو در فضای مجازی

مردی شبیه عکسهایش

نوشته های رامین مددلو در فضای مجازی

مردی شبیه عکسهایش

بسم الله
نوشته های رامین مددلو. اهل شهر خوی
فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق علیه السلام/ دانشجوی دکتری دانشگاه مفید قم رشته علوم سیاسی/ پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۲ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

يكشنبه, ۶ مهر ۱۳۹۳، ۱۱:۴۵ ق.ظ

دو نما از ماه مهر

نمای نزدیک تر، بیرونی، ترمینال غرب تهران:

روز اولی نبود که به تهران آمده بودم. قبل از این سفر تجربه مصاحبه دانشگاه را داشتم، قبلترش چند اقامت چند ساعته در سفرهای مشهد. 

نمی دانم آن روز خوشحال بودم یا ناراحت، واقع امر تابستان میان سال آخر مدرسه و سال اول دانشگاه هیچ وقت در ذهنم شفاف و روشن ثبت نشدند. به جایش مثل روزهای داغ تابستان که از شدت روشنایی وسط روز احساس می کنی یک نوع مه گرفتی روی چشمانت جا خوش کرده، خاطرات آن دوره برایم مه گرفته است.

اما می دانم حس غربت می کردم. با اینکه با آقا اسماعیل که همیشه خدا مثل یک برادر بزرگتر برایم بود آمده بودم (و بنده خدا چقدر برایم زحمت کشید).

نزدیک یک ماه بعد که به خانه برگشتم، سه روز نشده دلم برای دانشگاه تنگ شد... .

بعد از آن، تا هفت سال بعد، هر وقت که به خانه برمی گشتم دلم برای خودم تنگ می شد که باید بازمی گشتم به جایی که از بد حادثه آنجا به پناه آمده بودم. (هیچ وقت آدم این کار نبودم خودم بهتر از همه خودم را می شناسم).


نمای دورتر، بیرونی، دو تا کوچه مانده به مدرسه راهنمایی صدرا:

خانه ما به مدرسه نزدیک بود، چهار پنج کوچه فاصله. صبح ها، با برادر کوچکترم که می رفتیم مدرسه، به کوچه دوم از سمت خانه مان که می رسیدیم من یا او، یکی مان، می گفتیم امروز هم روز دوم، هشتم، یازدهم، بیستم و... مدرسه رفتنمان.

امروز سال دوازدهم از آن روز است. به همین سادگی دوازده سال رد شد. اینکه فرمود فرصت ها مثل ابر در گذرند یعنی اینکه روزهایت آنقدر سریع می گذرند که فکر می کنی ساعت ها خوابیده اند و حرکتی نیست. 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ مهر ۹۳ ، ۱۱:۴۵
رامین مددلو
چهارشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۳، ۱۱:۵۳ ب.ظ

بزنگاههایی برای عدم اعتماد نسبت به واشنگتن

نکته:

خلاصه شده این متن ابتدا در سایت برهان و سپس در خبرگزاری فارس و سپس در روزنامه کیهان منتشر شده.


در تاریخ معاصر ایران اسلامی، چهار موضوع تاریخی وجود دارد که هر چهار موضوع را یک امر مشترک، همچون نخ تسبیح، به هم پیوند می دهد. این چهار موضوع تاریخی، در سالهای 1330 -1332،1364-1365، 1369 و 1382-1384 واقع می شوند و نخ تسبیح آنها مسئله اعتماد به کشوری به نام آمریکاست. مسئله ای که هر از چند گاهی و در مواقع ضرورت برخورد میان ایران و آمریکا، مطرح می شود و چنان درباره آن سخن پراکنی و تبلیغات صورت می گیرد که گویی ایران ملزم به اعتماد به همراه اعتمادسازی است. شاید بیان تاریخ نزدیک به عصر حاضر در موضوعاتی که برخورد میان ایران و آمریکا صورت پذیرفته و مسئله اعتماد یا عدم اعتماد ایران به آمریکا از سخن فراتر رفته و جامه عمل به خود پوشانده، به همراه بررسی نتایج آن، در اطمینان بخشی به صحت تصمیمی که برای تکرار یک رفتار تجربه شده گرفته خواهد شد؛ یاری گر جامعه ایران اسلامی باشد.

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ مهر ۹۳ ، ۲۳:۵۳
رامین مددلو