مردی شبیه عکسهایش

نوشته های رامین مددلو در فضای مجازی

مردی شبیه عکسهایش

نوشته های رامین مددلو در فضای مجازی

مردی شبیه عکسهایش

بسم الله
نوشته های رامین مددلو. اهل شهر خوی
فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق علیه السلام/ دانشجوی دکتری دانشگاه مفید قم رشته علوم سیاسی/ پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام

پیام های کوتاه
بایگانی
آخرین نظرات

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

شنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۳، ۰۷:۳۹ ب.ظ

چه کسانی حامی اصولگرایی هستند؟

نکته:
متن زیر ابتدا در سایت دیدبان منتشر شده است.

                                                       
                                                    
 
اصولگرایی چیزی نبود جز واکنشی سلبی به اصلاح طلبی، پایگاه اجتماعی آن را تنها باید در میان سالمندان مذهبی و محافظه کار جست، تنها 15 درصد مردم حامی این جریان سیاسی هستند، اصولگرایی همیشه از افزایش مشارکت مردم در انتخابات واهمه دارد چرا که شکست این جریان در حضور مردم است و... .
آنچه موجب نگارش این متن شد، بیان عباراتی در سبک و محتوای عبارات بالایی بود که پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر بار دیگر در بیان سیاسیون مخالف این جریان اوج گرفته است. اما آیا این عبارات تنها واکنشی ناشی از خوشحالی شکست جریان رقیب و سرمستی فراموشی شکست های خود است یا بیانگر واقعیاتی در متن جامعه؟
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ فروردين ۹۳ ، ۱۹:۳۹
رامین مددلو
پنجشنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۳، ۱۱:۳۲ ب.ظ

خودزنی

أعوذبالله
بسم الله
الذین خسروا أنفسهم
فهم لا یؤمنون
کسانی که خود را از دست می دهند،
هیچ ایمانی نخواهند داشت
انعام، شریفه دوازدهم
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ فروردين ۹۳ ، ۲۳:۳۲
رامین مددلو
چهارشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۳، ۰۵:۴۴ ب.ظ

صوفی

"چه خوب گفت کسی که گفت: آنکه در فقه چندان وارد نیست، زهادت و تقدسش بیشتر است و آنکه اصول نمیداند اخباری میشود و آنکه حکمت نمیداند عارف میشود و آنکه هیچ کدام را بلد نیست، صوفی میشود"
امام، تقریرات فلسفه، جلد3
(خدایا شاهد باش ما راهی جز صوفی شدن نداریم!!)
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ فروردين ۹۳ ، ۱۷:۴۴
رامین مددلو
سه شنبه, ۱۲ فروردين ۱۳۹۳، ۰۲:۴۹ ب.ظ

دفترچه های یادداشت 2

دفترچه دوم، طوسی رنگ است و هر چه دقت می کنم نمی توانم عکس روی جلدش را بفهمم.  صفحه اول آدرس کتابخانه ای چند کتاب را نوشته ام و معنی دو کلمه عربی را: شِفاء یعنی مرگ، المعالی یعنی جناب و آقا.

آدرس دو سایت مربوط به جمهوری آذربایجان هم در همان صفحه اول است. یازده برگ بعدی، کلمات انگلیسی و معانی فارسی آن هستند. چهار صفحه بعدی حدیث و جملات اخلاقی. نمی دانم اینها مربوط به کجا هستند. یک زمانی درس اخلاق عملی مان تغییر مدل داد. به این نحو که برگه هایی به ما می دادند حاوی جملات اخلاقی خوب. بعد می گفتند درباره موضوع آن هفته از آن جملات خوب بگوییم. شاید این چهار صفحه مربوط به آن برگه ها باشد. موضوعاتی که در این چهار صفحه هستند: امید، صدقه، انصاف. می فرماید: زکات قدرت، انصاف است. صفحه بعدی ساعت قرار با دو نفر جهت تحقیق در مورد یکی از داوطلبان همشهری دانشگاه است. مکان قرارها، یکی مسجد شیخ و دیگری مسجد سیدالشهدا. چه کار بی خودی بود این تحقیق.

می رسم به دو صفحه راجع به مولا علی علیه السلام. استادمان در کلاس گفته بود مولا در لغت به معنی محب هم آمده ولی به معنای محبوب نه. یعنی بر اساس ادعای برادران اهل سنت پیغمبر باید گفته باشند: هر کس من دوستش دارم، علی هم دوستش دارد!

راستی، نوشته ام در قرآن بیش از 300 آیه در مورد منافقین است. در روایات دیده اید که می گویند (نقل به مضمون): بعد از پیامبر همه مردم مرتد شدند الا سه نفر... . نوشته ام ارتداد به دو معنا است. معنای فقهی آن: از دین برگشتن، معنای لغوی آن: تزلزل داشتن. معنای مد نظر در این روایت تزلزل داشتن است یعنی بعد از پیامبر همه مردم متزلزل شدند الا سه نفر... . چرا؟ چون از ولایت امیرالمومنین علیه السلام تبعیت نکردند.

22 برگ بعدی سفید سفید است. بعد مقداری چرت و پرت و یک متن عربی برای کلاس مکالمه عربی و باز هم حرفهای سال های اول دانشگاه و غرب شناسی بسیج.

دو صفحه آخر اختصاص دارد به حرفهای آقای سید مجید امامی درباره مفهوم هویت که زمانی دنبالش بودم. یادم است این حرفها را وقتی در سالن مطالعه دانشگاه بود می زد. دو کتاب هم معرفی کرده، یکی کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری و دیگری فرهنگ و خرد آزادی دکتر داوری.

همین.

 

پ.ن:

دیشب کتاب اندیشه سیاسی عرب آقای عنایت را تمام کردم. کتاب خوبی بود.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ فروردين ۹۳ ، ۱۴:۴۹
رامین مددلو